День захисника України: герої нашої країни

ID:
1973
Количество прочтений:
206
Последнее обновление:


Содержание:

Починаючи з 2014 року, за указом Президента України Петра Порошенка було вирішено розпочати декомунізацію (відмову від радянської символіки та свят) на українській землі. Саме так було встановлено нову дату відзначення Дня захисника України (Вітчизни) - 14 жовтня.

Голова Українського інституту національної пам'яті (УІНП) Володимир В’ятрович пояснив вибір цієї дати бажанням встановити традицію та вшанувати українське військо на Покрову. Сьогодні ми розповімо про тих людей, які гідно відстоювали та відстоюють кордони нашої країни, які ніколи не опускали руки та наперекір усьому йшли до своєї мети. Отже, які вони, наші герої?

Славні козаки


  • Богдан Хмельницький (1595-1657 рр)

Богдан Хмельницький
Переглянути фото в повному розмірі

Про Богдана Хмельницького існує безліч переказів, йому присвячували вірші та пісні. Багато дослідників та просто людей описують його як розумну, далекоглядну та вольову особу. Не в змозі більше терпіти панування шляхти на землях України, гетьман очолив повстання однодумців, яке згодом перейшло у Національно-визвольну війну проти Речі Посполитої. Він гідно та мужньо боровся, відстоюючи право на вільне життя.

У часи СРСР існував орден Богдана Хмельницького, яким нагороджували представників військового складу. По сьогоднішній день в Україні нагороджують ним за захист кордону й територіальної цілісності, а також зміцнення безпеки та оборони держави.  

  • Іван Сірко Дмитрович (близько 1610-1680 рр)

Іван Сірко Дмитрович
Переглянути фото в повному розмірі

Ще одна з найлегендарніших постатей Запорізької Січі. Полководець був досить талановитим військовим, який щиро віддавав себе та своє життя українському народові. Боєць за справедливість, мудрий та демократичний – так його описують більшість дослідників. Протягом життя Іван Сірко провів близько 100 військових походів, які жоден раз не закінчились поразкою. Існує дуже цікава історія пов’язана з ним, яка показує наскільки він був розсудливим та співчутливим полководцем.

Коли на землях Криму тривала засуха та були неврожаї, кримський хан звернувся до Івана Сірка з проханням пустити свою худобу та людей на землі Південної України. Полководець, не роздумуючи, приютив та допоміг кримському народові. Дізнавшись про такі дії Сірка, гетьман Самойлович почав докоряти йому, мовляв, за допомогу ворогові, бусурману та недругу. У відповідь на це він промовив:

«Коли б чорт, пане гетьмане, помагав людям у крайній нужді, то брезгувати тим не годиться, бо, кажуть люди, нужда закон міняє» (Летопись С. Величка, - К., 1851, т.11)

  • Петро Дорошенко Дорофійович (1627 - 19.11.1698 рр)

Петро Дорошенко Дорофійович
Переглянути фото в повному розмірі

Це, мабуть, найсуперечливіший та найсміливіший ватажок українського козацтва. Практично всю свою діяльність та більшу частину життя Петро Дорошенко присвятив боротьбі за Незалежність нашої країни. Намагаючись підняти землі з руїн та зібрати її у єдину вільну державу, гетьман був вшанований довірою та підтримкою українського народу.


Читайте також: "Українські винахідники та відомі на увесь світ їхні пристрої"


Політичний діяч відзначався палким коханням до своєї Батьківщини та наших традицій. Тяжкою працею йому вдалося відновити та об’єднати українські землі, однак через деякий час все це закінчилось крахом. Незважаючи на трагічну долю, Петро Дорошенко залишив значний слід в українській історії, а також показав, що ми можемо бути і будемо вільною квітучою країною.

Військові


  • Боженко Василь Назарович (1871 – 21.08.1919 рр)

Боженко Василь Назарович
Переглянути фото в повному розмірі

Київське січневе повстання (1918 року) стало переломним для тогочасного керівника профспілкового руху деревообробників – Василя Боженка. Згрупувавши всі сили, він разом з однодумцями вступає в війну проти УЦР. Після окупації Києва німецькими військами Боженко вимушений покинути рідне місто та податися на Схід країни – Донбас. Зі слів очевидців, згодом, виїхавши на нейтральну зону, він став командувачем всіх повстанських збройних сил, які вели партизанську боротьбу проти австро-німецького загону та режиму Павла Скоропадського. Багато людей називали заходи гетьмана «владою російських реакційних сил», а дехто взагалі вважав їх «антиукраїнськими». В боротьбі за рідні землі та права людей Боженко зумів об’єднати щонайменше 30 загонів у три з’єднання під проводом кращих керівників. У результаті вояки одержали перемогу в значних протистояннях. А 5 лютого 1919 року вже Таращанський полк 1-ї Української радянської дивізії, на чолі з Василем Боженком визволив Київ від окупантів.

  • Кожедуб Іван Микитович (8.06.1920 – 8.08.1991 рр)

Кожедуб Іван Микитович
Переглянути фото в повному розмірі

Український легендарний авіатор був тричі нагороджений званням «Героя Радянського Союзу». З історії відомий, як найрезультативніший льотчик-винищувач за роки Другої світової війни. Його перший політ мало не став останнім. 26 березня (1944 рік) його літак Ла-5 отримав чимало бойових «ран», в результаті чого Іван Кожедуб з останніх сил посадив винищувач на злітну смугу аеродрому. За час війни льотчик піднявся у «бойове» небо 330 разів і жодного разу не був збитим. За що авіатора вважають асом серед союзників з повітряних боїв.

  • Семейко Микола Іларіонович (25.03.1923 - 20.04.1945 рр)

Семейко Микола Іларіонович
Переглянути фото в повному розмірі

Ще один видатний український льотчик, який провів 227 успішних польотів, в ході яких було знищено 60 ворожих об’єктів:

  • танки;
  • гармати артилерії;
  • повітряна техніка на території ворожих аеродромів;
  • автотранспорт з військовими та їхніми вантажами;
  • склади, заповненні боєприпасами, тощо.

За перемоги в боях та досягнення у військовій службі Миколі Семейку було віддано шану у вигляді нагород, серед яких і Орден Богдана Хмельницького.  

Сучасні герої


Сьогодні для українського народу знову настали тяжкі часи. За один рік ми втратили велику частину кращих чоловіків нашої країни: мужніх, сміливих, відданих та незламних. Вони пройшли справжнє пекло, захищаючи кордони української землі. Навіть зараз, скільки б не завдавали ударів та не кидали підступно у спину ножі, наші воїни міцно стоять, тримаючись за віру у щасливе майбутнє дітей, надію на повернення додому та любов до своєї Батьківщини.

Сучасні воїни-герої
Переглянути фото в повному розмірі

14 жовтня – це саме той день, коли ми маємо як ніколи у житті виявити вдячність та підтримку нашим бійцям, згадати мужніх предків, які так само завзято відстоювали свободу, а також вшанувати тих, кого не стало. Кожен з нас сьогодні пише історію України. Ми своїми діями, опікою, думками захищаємо країну по-своєму та прагнемо кращого майбутнього для наступних поколінь. Тому привітайте своїх рідних воїнів з великим святом та зробіть цей день найщасливішим.

Команда холдингу UFL від щирого серця бажає Вам гарного настрою та мирного неба над головою!

Недавние публикации Українські винахідники та відомі на увесь світ їхні пристрої
Українська мода: найгарніші весільні сукні (+ відео)
Дата публикации:
Автор:
Султанова Юлія
Хотите еженедельно получать от нас анонсы статей и новостей? Подписывайтесь на рассылку :)

Самовывоз

Адрес: Киев, Украина, Константиновская 56а,
Телефон: +38 044 390 9090
E-mail: kiev@u-f-l.net

Пн.-Вс.: 8:00-22:00
Киев — бесплатная доставка курьером (с 09:00 до 21:00)